Idag, torsdag, arrangeras den första upplagan av Umeå Idrottsgala. Under kvällen hyllas eldsjälar, ledare, idrottare och föreningar som har gjort fina insatser och prestationer under idrottsåret 2015 i Umeå.
– MOHV är väldigt glada över att vara en del av satsningen kring Idrottsgalan i Umeå. För oss känns det självklart att stötta Idrottsstaden Umeå, säger Charlotte Forsberg fastighetsmäklare hos MOHV i Umeå.
MOHV har dessutom ordnat 1 500 goodiebags som kommer att delas ut under kvällen för att uppmärksamma de duktiga idrottarna lite extra.
– Under kvällen kommer priser att delas ut och MOHV har äran att dela ut priset till årets manliga idrottare. Detta är vi väldigt stolta över och vi ser med spänning fram emot vem som får det ärofyllda priset, säger Charlotte Forsberg.
MäklarVärlden är en branschneutral tidning för Sveriges fastighetsmäklare och leverantörerna till dessa. MäklarVärlden fokuserar även på alla som har en studieinriktning som leder in i fastighetsmäklarbranschen. Total upplaga: mer än 8 600 ex. MäklarVärlden granskar mäklarföretagens strategi, lönsamhet och kundnytta. MäklarVärlden utkommer årligen med sex välmatade nummer.
Skaffa MäklarVärldens Nyhetsbrev
Genom att klicka på "Prenumerera" ger du samtycke till att vi sparar och använder dina personuppgifter i enlighet med vår integritetspolicy.