Nio nya medarbetare kunde Bjurfors räkna in i mars i år, på lika många kontor runtom i landet.

De nya Bjurforsarna. BILD: Bjurfors
Dessa är mäklarna Jessica Gustavsson som nu finns på kontoret i Bromma, Carina Odelstad som gått till Haninge, Carl Westrell i Helsingborg city, Johanna Eriksson i Kungsbacka, Cornelia Loberg i Liljeholmen/Hägersten samt Einar Granberg i Ystad som också blivit partner och Kim Gjukaj i Kalmar som också är franchisetagare.
Dessutom har kontoret i Huddinge/Botkyrka anställt blivande mäklaren Amel Hodzic och i Åre är Carolina Norelius ny säljkoordinator.
Franchisetagaren Kim Gjukaj, som Mäklarvärlden skrev om här:
– Det är klart att det blir en utmaning att etablera ett helt nytt namn på marknaden här i Kalmar som länge dominerats av andra mäklarkedjor, säger han.
Bjurfors vd Fredrik Kullman är nöjd.
– Trots utmanande tider i branschen är vi stolta över att kunna växa och expandera, säger han.
MäklarVärlden är en branschneutral tidning för Sveriges fastighetsmäklare och leverantörerna till dessa. MäklarVärlden fokuserar även på alla som har en studieinriktning som leder in i fastighetsmäklarbranschen. Total upplaga: mer än 8 600 ex. MäklarVärlden granskar mäklarföretagens strategi, lönsamhet och kundnytta. MäklarVärlden utkommer årligen med sex välmatade nummer.
Skaffa MäklarVärldens Nyhetsbrev
Genom att klicka på "Prenumerera" ger du samtycke till att vi sparar och använder dina personuppgifter i enlighet med vår integritetspolicy.