
BILD: Cornelia Höglind/Mäklarhuset
Efter ett framgångsrikt 2020 siktar nu Mäklarhuset på att öppna flera nya kontor under året. Först ut är Oskarshamn, där välrenommerade Ingela Noresson slog upp dörrarna i fredags. Hon kommer närmast från en konkurrent och med sig i sin nya satsning har hon mäklaren Jonas Johansson och koordinatorn Izabelle Johansson.
– Oskarshamn, liksom bostadsmarknaden, är i ständig utveckling. Självklart är det viktigt att även mäklartjänsten utvecklas i samma takt, och här ligger Mäklarhuset i framkant. Det är en naturlig utveckling att ta det här steget in i en större och nytänkande mäklarkedja, säger Ingela Noresson i en kommentar.
Mäklarhusets vd Erik Wikander är nöjd:
– Det känns fantastiskt roligt att välkomna ännu ett kontor i Småland, som är en viktig marknad för vår kedja.
MäklarVärlden är en branschneutral tidning för Sveriges fastighetsmäklare och leverantörerna till dessa. MäklarVärlden fokuserar även på alla som har en studieinriktning som leder in i fastighetsmäklarbranschen. Total upplaga: mer än 8 600 ex. MäklarVärlden granskar mäklarföretagens strategi, lönsamhet och kundnytta. MäklarVärlden utkommer årligen med sex välmatade nummer.
Skaffa MäklarVärldens Nyhetsbrev
Genom att klicka på "Prenumerera" ger du samtycke till att vi sparar och använder dina personuppgifter i enlighet med vår integritetspolicy.