
Julia Hagnäs. BILD: Alexander White
Julia Hagnäs går till Alexander White, som menar att hon bryter normen av en typisk mäklare.
De skriver i pressmeddelandet att mäklarbranschen i många år brottats med dåligt rykte och fördomar, vilket de alltid varit måna om att motverka.
”Vårt främsta krav på mäklarna är att de är ärliga, kompetenta och alltid gör sitt yttersta både för säljare och köpare i en affär”, skriver de, och att de tror på en affärsmodell där mäklaren är personligt delaktig i varje steg av affären.
”Vårt senaste tillskott till teamet, Julia Hagnäs, är sinnebilden av den här typen av skicklig och jordnära mäklare. Med tio års erfarenhet av mäklarrollen, genomgående goda vitsord och stor integritet var hon ett självklart val att rekrytera”.
Julia Hagnäs har tidigare bland annat varit på Mäklarringen, Erik Olsson och Fantastic Frank och har arbetat över hela Stockholms innerstad.
MäklarVärlden är en branschneutral tidning för Sveriges fastighetsmäklare och leverantörerna till dessa. MäklarVärlden fokuserar även på alla som har en studieinriktning som leder in i fastighetsmäklarbranschen. Total upplaga: mer än 8 600 ex. MäklarVärlden granskar mäklarföretagens strategi, lönsamhet och kundnytta. MäklarVärlden utkommer årligen med sex välmatade nummer.
Skaffa MäklarVärldens Nyhetsbrev
Genom att klicka på "Prenumerera" ger du samtycke till att vi sparar och använder dina personuppgifter i enlighet med vår integritetspolicy.