
Nu hälsar Erik Olsson tre nya mäklare välkomna till firman. Det är Kristofer Johansson i Karlstad, Katrin Franander i Kalmar och Emma Samuelson som börjar på kontoret i Göteborg.
Kristofer Johansson har många års erfarenhet i branschen och har med sin uppväxt i Hultsberg/Henstad god lokalkännedom i Karlstadsområdet som ligger honom extra varmt om hjärtat. Han är engagerad och vill inge förtroende och trygghet genom försäljningsprocessen.
Katrin Franander har magisterexamen i ekonomi med erfarenhet från bankvärlden, vilket ger henne bra koll på årsredovisningar och bostadskalkyler. Hon vill alltid skapa hög kundnöjdhet genom professionalism, lyhördhet och snabb återkoppling.
Emma Samuelson var polis i tio år, men bestämde sedan att förverkliga drömmen om att bli fastighetsmäklare. Därmed har hon stor erfarenhet av att möta alla typer av människor och hantera de flesta olika situationer med målmedvetenhet, vilja av stål och ett leende.
MäklarVärlden är en branschneutral tidning för Sveriges fastighetsmäklare och leverantörerna till dessa. MäklarVärlden fokuserar även på alla som har en studieinriktning som leder in i fastighetsmäklarbranschen. Total upplaga: mer än 8 600 ex. MäklarVärlden granskar mäklarföretagens strategi, lönsamhet och kundnytta. MäklarVärlden utkommer årligen med sex välmatade nummer.
Skaffa MäklarVärldens Nyhetsbrev
Genom att klicka på "Prenumerera" ger du samtycke till att vi sparar och använder dina personuppgifter i enlighet med vår integritetspolicy.