Erik Olsson Fastighetsförmedling laddar upp för ny termin och presenterar tre nya medarbetare till kedjan.

Foto: Erik Olsson Fastighetsförmedling

Adrian Vodovozov kommer över till Erik Olsson på Kungsholmen från en annan fastighetsmäklare. Adrian valde att börja på Erik Olsson av två anledningar. Den första var att han märkte hur starkt varumärket var. Den andra anledningen är att bolaget bryr sig om sina anställda ”vilket jag värderar otroligt högt, inte minst nu när jag är där.” Kommenterar Adrian nyheten.

Ida Naessén börjar på Erik Olsson i Stockholm med fokus på Gärdet. Ida vill överträffa kundernas förväntningar för att bygga långsiktiga relationer. I det arbetet räknar hon med att få glädje av verktygen hon har på Erik Olsson. Utöver ett inredningsintresse har Ida utbildat sig inom design och reklam. 

Benjamin Falk inleder sin karriär på Erik Olsson Fastighetsförmedling i Gävle. Benjamin är nyutexaminerad mäklare och valde att börja på Erik Olsson för att få jobba med riktigt kompetenta kollegor. Dessutom attraherades han av Erik Olssons fokus på att ge kunderna riktigt bra service.