
Ambassadör Fastighetsmäkleri presenterar Richard Wall som ny fastighetsmäklare i Stockholm.
Han har 19 års erfarenhet av sälj och har med sina cirka sju års erfarenhet i fastighetsbranschen fått flertalet utmärkelser, bland annat som en av de mest rekommenderade i Stockholm, noterar de.
Richard Wall hänvisar sina framgångar till att aldrig ge upp, hårt jobb, envishet och en vilja att alltid se kunderna nöjda.
– Jag känner mig både glad och stolt när jag överträffar kundernas förväntningar och de rekommenderar mig vidare. Bygga relationer och får återkommande kunder är ett betyg på att man gjort ett bra jobb. Att få träffa nya människor varje dag gör mitt jobb väldigt roligt och spännande, säger Richard Wall själv i ett uttalande.
Ambassadörs delägare Mikael Bjérnhof är ”superglad och stolt” över att Richard Wall vill jobba med dem.
– Han är en högpresterande fastighetsmäklare och har haft extremt bra resultat genom åren. Han är mycket trevlig och har en härlig personlighet. Vi tänker alltid igenom våra rekryteringar så att alla passar bra tillsammans och med Richard var det enkelt. Han är som klippt och skuren, säger han.
MäklarVärlden är en branschneutral tidning för Sveriges fastighetsmäklare och leverantörerna till dessa. MäklarVärlden fokuserar även på alla som har en studieinriktning som leder in i fastighetsmäklarbranschen. Total upplaga: mer än 8 600 ex. MäklarVärlden granskar mäklarföretagens strategi, lönsamhet och kundnytta. MäklarVärlden utkommer årligen med sex välmatade nummer.
Skaffa MäklarVärldens Nyhetsbrev
Genom att klicka på "Prenumerera" ger du samtycke till att vi sparar och använder dina personuppgifter i enlighet med vår integritetspolicy.