Fyra nya ansikten till Skandia Mäklarna i Eskilstuna och kontoret blir därmed ett av Eskilstunas största mäklarkontor.

Siros Rahnamafar, Hani Down, Mikael Bergqvist och Daniella Hellberg är alla nya hos Skandia Mäklarna i Eskilstuna.
Tre av tillskotten består av fastighetsmäklare. Mikael Bergqvist som
mest ser fram mot att sälja massor med bostäder tillsammans med nya gänget i Eskilstuna.
Siros Rahnamafar, valde Skandia Mäklarna för att bolaget andas premium och lyxigt.
– Här kombineras sälj med kundnöjdhet och en jäkla massa tävlingar. Fanns inga andra alternativ, kommenterar Rahnamafar.
Hani Dowm, som valde just Skandia Mäklarna för att han tyckte kontoret kändes som den rätta arbetsplatsen för hans utveckling. Han säger vidare: “Här har jag alla verktyg för att nå mina mål, och det är ingen hemlighet att främsta målet är att bli den mäklaren med både flest försäljningar och nöjdast kunder i Eskilstuna.”
Vad är ditt bästa mäklartips?
– Engagemang, noggrannhet och att ha kul. Se till att kunderna känner sig trygga genom att ha en engagerad mäklare som jobbar hårt och noggrant genom alla processer. Det allra viktigaste är att ha kul samtidigt, vilket alltid leder till lyckade affärer.
Och Danielle Hellberg är nyrekryterade mäklarassistent.
MäklarVärlden är en branschneutral tidning för Sveriges fastighetsmäklare och leverantörerna till dessa. MäklarVärlden fokuserar även på alla som har en studieinriktning som leder in i fastighetsmäklarbranschen. Total upplaga: mer än 8 600 ex. MäklarVärlden granskar mäklarföretagens strategi, lönsamhet och kundnytta. MäklarVärlden utkommer årligen med sex välmatade nummer.
Skaffa MäklarVärldens Nyhetsbrev
Genom att klicka på "Prenumerera" ger du samtycke till att vi sparar och använder dina personuppgifter i enlighet med vår integritetspolicy.