
Husman Hagbergs kontor i Vällingby i Stockholm har fått två nya delägare. Sedan tidigare var Ulrika Biewald franchisetagare, och hon får nu sällskap av Emelie Clarberg och Jaime Markenbjörk.
– Det känns så kul att kliva in som delägare och ta nästa steg i karriären. Det har varit ett mål för mig, säger Emelie Clarberg i en kommentar.
Hon säger också att hon är riktigt peppad på att göra den resan tillsammans med Ulrika Biewald och Jaime Markenbjörk eftersom de är nära vänner alla tre.
– Jag kan bara instämma om att det ska bli oerhört roligt att kliva in som delägare med Emelie och Ulrika. Vårt distrikt är stort och expansivt, så det finns mycket att hämta. Nu kör vi, säger Jaime Markenbjörk.
MäklarVärlden är en branschneutral tidning för Sveriges fastighetsmäklare och leverantörerna till dessa. MäklarVärlden fokuserar även på alla som har en studieinriktning som leder in i fastighetsmäklarbranschen. Total upplaga: mer än 8 600 ex. MäklarVärlden granskar mäklarföretagens strategi, lönsamhet och kundnytta. MäklarVärlden utkommer årligen med sex välmatade nummer.
Skaffa MäklarVärldens Nyhetsbrev
Genom att klicka på "Prenumerera" ger du samtycke till att vi sparar och använder dina personuppgifter i enlighet med vår integritetspolicy.