Lyxmäklaren öppnade med champagnefest
Eklund Oslo New York heter ESNYs satsning i Oslo. I fredags var den stora öppningen för kontoret i Oslo. Runt 500 personer firade tillsammans med ESNY.
– Öppningen var en succé med cirka 500 personer från Norges finansiella elit, branschkollegor, kunder och samarbetspartners på plats, säger Sebastian Magnani, marknadsansvarig hos ESNY.
På Pakrveien 33B disponerar mäklarbyrån över 700 kvadratmeter, enligt ESNY ett toppläge intill Slottsparken och Japans före detta ambassadörs villa. Öppningen firades in med underhållning av dansare från kungliga operan, jazzmusiker bjöd på musik och självklart bjöds det på Champagne och snittar.
– Vår ambition är att vara nummer ett i vårt segment inom ett år, med det menar vi att det är oss man ska tänka på när det handlar om försäljningar av större fastigheter och våningar. Och redan efter invigningsfesten har vi fått in flera stora intag i tjugo miljonersklassen.
Mingelbilder från festen. Fotograf: Johnny Vaet Nordskog











MäklarVärlden är en branschneutral tidning för Sveriges fastighetsmäklare och leverantörerna till dessa. MäklarVärlden fokuserar även på alla som har en studieinriktning som leder in i fastighetsmäklarbranschen. Total upplaga: mer än 8 600 ex. MäklarVärlden granskar mäklarföretagens strategi, lönsamhet och kundnytta. MäklarVärlden utkommer årligen med sex välmatade nummer.
Skaffa MäklarVärldens Nyhetsbrev
Genom att klicka på "Prenumerera" ger du samtycke till att vi sparar och använder dina personuppgifter i enlighet med vår integritetspolicy.