Ella Reutman, Elise Mattsson och Sophie Karlsson. BILD: Notar

Notar i Stockholmsområdet har fått ett antal nya medarbetare den senaste tiden. Tre av dem är Ella Reutman, Elise Mattsson och Sophie Karlsson.

Ella Reutman mäklar nu i Vasastan och tycker att det känns ”tryggt att ha Sveriges bästa mäklarkedja i ryggen”.

– Vasastan är dessutom det område i Stockholm som ligger mig varmast om hjärtat. Detta kan inte bli annat än succé, säger hon.

Elise Mattsson går numera att hitta på Notars kontor på Gärdet, och hon beskriver sig som en tävlingsmänniska som alltid ger hundra procent och drivs av att arbeta med människor.

– Dessutom tycker jag att det är sjukt kul att de sponsrar ett svenskt fotbollslag då jag är väldigt sportintresserad.

På kontoret i Älvsjö finns Sophie Karlsson:

– Med en hög ambitionsnivå och en positiv inställning vill jag skapa en trygg affär med nöjda kunder, säger hon.