utbildning
Foto: kreafonbloggen.se

Fastighetsmäklarförbundet, FMF, lanserar inom kort digitala utbildningar. Förbundet gör det för att skapa större utbildningsmöjligheter för samtliga medlemmar, oavsett var i landet man befinner sig eller hur arbetssituationen ser ut.

– Att ta det digitala klivet har känt naturligt för att leva upp till våra kärnområden service och kvalité. Vi vill att våra medlemmar enkelt skall kunna uppdatera sig. Vi vill helt enkelt känna att vi gör allt för att förenkla vardagen för våra medlemmar samtidigt som de kan upprätthålla en hög kunskapsnivå. Snart är vi redo att släppa detta och det skall bli fantastiskt roligt säger Carolina Stegman, vd för Fastighetsmäklarförbundet FMF.

Läs mer på förbundets hemsida!

Jonas Bergholm
Jag gillar mitt jobb. Varför, kanske du undrar? Jo, ni är tillgängliga, kommer snabbt med kloka svar på mina frågor och ni tycker i regel att det är roligt och viktigt att vara med och synas i tidningen. Ni kommer också med bra tips på vad tidningen ska bevaka. Det är det korta svaret på varför jag gillar mitt jobb.